Milí knihomoli, ak sa Vám podarí "vyklikať" objednávku nad 20,- EUR, budeme radi, ak si v sekcii: https://www.daryzivota.sk/Knihy-zdarma-mozte-si-vybrat-pri-objednavke-nad-20-c19_0_1.htm vyberiete aj nejakú z knižiek zdarma.
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
pondelok - piatok: 7:30 - 16:30
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 39 € a máte dopravu ZADARMO
Novinky
08.04.2022
Edičné plány
ODKAZ NA EDIČNÉ PLÁNY čítať celé
Zobraziť všetky novinky

 

poloha-daryzivota

 

 
 
                                           

 

Dane, účtovníctvo, odvody 11-12/2019

Novela zákona o ERP bola predložená s cieľom eliminovať krátenie prijatých tržieb, zaviazala sa zabezpečiť rozšírenie priameho elektronického prepojen... celý popis
Dostupnosť
Dostupná do 7 dní
Cena pred zľavou
12,66 €
9,24 €
8,40 €
bez DPH
ks
Číslo produktu:9897221
EAN kód:9897221989722
Vydavateľ:Vydavateľstvo Poradca podnikateľa, spol. s.r.o.
Počet strán:112
Jazyk:slovenský
Väzba:brožované
Strážiť cenu / dostupnosť
Kompletné špecifikácie
Novela zákona o ERP bola predložená s cieľom eliminovať krátenie prijatých tržieb, zaviazala sa zabezpečiť rozšírenie priameho elektronického prepojenia registračných pokladníc. Ustanovilo sa, aby podnikatelia boli povinní na účely evidencie prijatých tržieb používať registračnú pokladnicu, tzv. pokladnicu e-kasa klient, ktorá bude prepojená so systémami finančnej správy, tzv. systém e-kasa. Pri stanovení daňovej povinnosti daňovníka FO - podnikateľa sa vychádza z rozdielu medzi zdaniteľnými príjmami a daňovými výdavkami, čo je princíp určenia základu dane daňovníka, ktorý účtuje v sústave JÚ, vedie daňovú evidenciu podľa § 6 ods. 11 ZDP, resp. evidenciu podľa § 6 ods. 10 ZDP. Princíp vykazovania v tomto prípade vychádza z tzv. „hotovostného princípu“, t.j. účtuje alebo eviduje sa reálne prijatý príjem a reálne uhradený výdavok (pri paušálnych výdavkoch sa nesledujú reálne výdavky s výnimkou výdavkov za poistné a príspevky), ktorý je súčasťou základu dane. ZDP však vymedzuje špecifické prípady, kedy sa do základu dane nezahrňujú celé prijaté príjmy, ale tieto sa postupne rozpúšťajú [napr. dotácie podľa § 17 ods. 3 písm. h) ZDP] alebo celé výdavky, ktoré sa tiež uplatňujú počas zákonom stanoveného obdobia (napr. obstarávacia cena hmotného majetku prostredníctvom odpisov).Ročné zúčtovanie preddavkov na daň z príjmov zo závislej činnosti pre zamestnancov vykonáva zamestnávateľ v prípade, ak tento zamestnanec nie je povinný vysporiadať si svoje príjmy prostredníctvom daňového priznania, pričom spôsob vysporiadania daňovej povinnosti v uvedenom prípade je určený v zákone o dani z príjmov. RZ je vždy viazané na žiadosť zamestnanca, v ktorej zamestnanec uvedie rozhodné skutočnosti. K žiadosti zamestnanec prikladá všetky potvrdenia o príjme od ďalších zamestnávateľov, ale aj všetky doklady potrebné pre uplatnenie zákonných nárokov.

Dátum vydania: 4.10.2019
Vydanie: 1.
Väzba: brožovaná
ISBN: 989-72-2198-972-2
Strán: 112
Formát (mm): 210x297
Tovar zaradený v kategóriách
Kde nás nájdete

Bratislavská 12

Žilina, 010 01

Zaparkovať môžte na chodniku, priamo pred schodami do kancelárie. 

Kontakty
Logo
Daryzivota.sk
Katka
pondelok - piatok: 7:30 - 16:30
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk